Czajniki

 

W ofercie ceramiki bolesławieckiej znajduje się wiele różnych kształtów czajników.
Od tych najmniejszych, herbacianych imbryków przez średnie i duże, po te największe o pojemności nawet 3 litrów. Te ostatnie posiadają dodatkowy uchwyt ułatwiający użytkowanie podczas nalewania naparu do filiżanek czy kubków.

  

Ceramika bolesławiecka jest na tyle unikalna, że nawet przeglądanie jej oferty modeli i wzorów staje się przyjemnością. W tej ofercie znajdą się zarówno perełki kolekcjonerskie jak i przepiękne elementy zastawy codziennej. Bolesławiec obok takich marek jak Włocławek, Chodzież czy Ćmielów jest jednym z wiodących producentów tradycyjnych zastaw stołowych, a w przypadku naczyń ceramicznych zdecydowanie najbardziej rozpoznawalnym. Nie trzeba szukać sygnatury, by bezbłędnie rozpoznać kultowe już wyroby z Bolesławca.
Ich znakiem rozpoznawczym jest bowiem charakterystyczny kobaltowy wzór inspirowany tradycyjną sztuką ludową. Każdy egzemplarz wyprodukowany jest ze specjalnej, najwyższej jakości kamionki, która jest bardziej wytrzymała od porcelany. Pomimo folklorystycznego charakteru, nie kojarzy się jedynie z pamiątką turystyczną z Polski i kuchnią regionalną, ale coraz częściej wybierana jest do nowoczesnych wnętrz.

 

Aktualnie w ofercie ceramiki bolesławieckiej znajdują się produkty podzielone na kategorie według pracochłonności wytwarzania.

Manufaktura Zakłady Ceramiczne Bolesławiec ma 5 rodzajów dekoracji tj.:

o   Klasyka

o   Klasyka o podwyższonym standardzie – A

o   Unikaty

o   Artystyczne

o   Artystyczne – EX (ekskluzywne)

 

Ceramika Artystyczna natomiast dzieli się na 10 kategorii cenowych, od klasyki
po unikaty i edycję limitowaną. Wśród klasycznych dekoracji znajdziemy najbardziej tradycyjne wzory ( bazujące na kolorystyce: kobalt, brąz, zieleń), z reguły geometryczne lub proste, kwiatowe. W przypadku wzorów unikatowych i edycji limitowanej kolorystyka jest bardzo zróżnicowana. Dekoracje są znacznie bardziej skomplikowane, precyzyjne i misterne, a jednym z najpowszechniejszych motywów jest nawiązanie do kwiatowej, wiejskiej łąki. Dekoracje, szczególnie te pokrywające egzemplarze artystyczne i unikatowe, są  niczym dzieła sztuki na ceramice. Fani nieco bardziej nowoczesnych motywów też znajdą coś dla siebie wybierając wzory minimalistyczne.

Jest 19 produktów.

Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Aktywne filtry